Aký program nás čaká?

Návštevy, vystúpenia, divadielka, športové súťaže ... Kedy a kde?

63652680f2681.jpg

Venujte 2% z dane

Pomôžte aj svojim deťom. Urobte ich škôlku lepším druhým domovom.

Oznam

Vážení rodičia, milé deti,

chceme Vám poskytnúť pár  základných informácií o prevádzke našej materskej školy:

Zákonný zástupca privádza dieťa do materskej školy  v čase od 6.30 do 7.50 hodiny. Budova materskej školy sa zamyká z bezpečnostných dôvodov o 8.00 hod. Prosíme o dochvíľnosť!

V popoludňajších hodinách preberá dieťa v čase od 12.00 do 12.15 alebo v čase od 14.45 do 16.30 hod.

Deti sa budú ráno schádzať v zbernej triede (1.trieda – Žabky) v čase od 6.30 do 7.30 hod. Od 7.30 sa deti presunú do svojich tried.

Popoludní sa budú schádzať v zbernej triede (3.trieda – Včielky) v čase od 16.00 do 16.30.

Vaše dieťa potrebuje:

• prezuvky s bielou podrážkou
  • pyžamo – pranie zabezpečia rodičia každé dva týždne
  • náhradnú spodnú bielizeň, ponožky, tričko, tepláky (nechať v šatni)
  • dievčatám hrebeň
  • cvičebný úbor pre predškolákov (odovzdať triednej učiteľke)

Na všetko si prosíme napísať meno dieťaťa!

Mesačný  príspevok  na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole je vo výške 25,- eur (september – jún)

• Počas letných prázdnin (júl, august) je mesačný príspevok vo výške 40,- eur.
  • Deti jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky mesačný príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole neuhrádzajú.
  • Poplatok je potrebné zaplatiť vždy do 10. dňa v mesiaci na číslo účtu IBAN:  SK 33 7500 0000 0040 2807 7518, v správe pre prijímateľa uvádzajte meno a priezvisko dieťaťa.

Stravná jednotka od  1.1.2023:

desiata 0, 45 € + obed 1, 10 € + olovrant 0, 35 € + réžia 0,50 € = 2,40 €

• Poplatok za stravu sa uhrádza poštovou poukážkou, ktorú každý mesiac vystaví pani vedúca školskej jedálne

Prechod dieťaťa z rodiny do MŠ uľahčíte tak, že potlačíte vlastné obavy z jeho adaptácie v MŠ. Často sa stáva, že dieťa je pokojné, ale keď zbadá, že rodič je neistý, ba má slzy v očiach, nechápavo sa rozplače. Zdĺhavé ranné lúčenia pri dverách triedy často deti zneistia a  rozcítia. Pred pravidelnou dochádzkou do MŠ je vhodné zosúladiť denný domáci poriadok s denným poriadkom v MŠ. Dieťa je istejšie a slobodnejšie, ak má osvojené hygienické návyky a zručnosti pri starostlivosti o svoju osobu (obliekanie, obúvanie, použitie lyžice, hrnčeka, vreckovky, toaletného papiera)...

Denný režim:

6.30 –  9.00 –            príchod, privítanie, hry a činnosti podľa výberu detí,

vzdelávacie aktivity, ranný kruh – rozhovor,

zdravotné cvičenie

9.00 – 11.30 –            osobná hygiena, desiata

vzdelávacie aktivity, hry a činnosti podľa výberu detí, pobyt vonku

11.30 – 14.15 –           osobná hygiena, odpočinok

rozprávka, odpočinok

14.15 – 14.45 –           osobná hygiena, olovrant

14.45 – 16.30 -           hry a činnosti podľa výberu detí, vzdelávacie aktivity,

krúžková činnosť (predškoláci)

Je vhodné, aby sa rodičia pravidelne  informovali prostredníctvom informačných systémov (výveska, nástenky, webová stránka, vstupy...) a aktívne zaujímali o dianie v materskej škole, aby sa predišlo nedorozumeniam.

kolektív MŠ Slovenská SNV

Táto galéria neobsahuje žiadne obrázky.